atas
„BET KOKS GINKLAS TURI SAVO CHARAKTERĮ IR ASMENYBĘ IR MUMS BELIEKA
TIK PADĖTI TAI ASMENYBEI ATSISKLEISTI“ D-ras Masaoki Chatsumi
···  Į pradžią  ···  Naujienos  ···  Autoriaus žodis  ···  Kolekcija  ···  SPEC. paskirties. pajėgos 

"MAKAROV"

    1945m. SSSR gynybos ministerija paskelbė konkursą naujam pistoletui sukurti. Pagal keliamus reikalavimus, naujas pistoletas turi kardinaliai skirtis nuo pistoleto "TT", tuo metu buvusio ginkluotėje. Ginklas turėjo būti paprastas pagal sandarą, patogus naudojime, patikimas ir saugus. 1951m. bandymams buvo pristatyti aštuoni nauji modeliai. Po ilgų poligoninių bandymų, konkursą laimėjo kontruktoriaus N.F. Makarovo modelis. 1954m. ginklas buvo priimtas kariuomenės apginklavimui ir pradėtas gaminti Iževsko mašinų gamykloje.
    Kuriant ginklą buvo panaudota pistoleto "Walther PP" schema. Ginklo konstrukcija yra paprasta ir susideda iš 25 detalių. Automatika veikia laisvos spynos pagrindu. Gražinanti spyruoklė yra uždėta ant vamzdžio ir po kiekvieno šūvio gražina spyną į pradinę padėtį. Po šūvio spyna juda atgal ir pro langą esantį dešinėje spynos pusėje išmeta gilzę, o judėdama į priekį paima iš apkabos naują šovinį ir įstuma jį į vamzdį. Po paskutinio šuvio spyna užsifiksuoja galinėje kraštinėje padėtyje, tai palengvina apkabos pakeitimą ir sutaupo laiko naujam ginklo užtaisymui. Apkaboje šoviniai yra išdėstyti vienoje eilėje.
    Visą šį periodą pistoletas "Makarov" bovo ir yra pagrindinis asmeninis ginklas teisėtvarkoje ir kariuomenėje. Paskutiniais metais pasirodė keletas ginklo modifikacijų: PM 9+18; PMM 9+18; IŽ-70 9+18; IŽ-70-100 9+18; IŽ-70-200 9+17(380ASP); IŽ-70-300 9+17(380ASP); IŽ 9+19Para; IŽ-71 9+17(380ASP); Pasirodė netgi dujinis ginklo varijantas, savo išvaizda niekuo nesiskiriantis nuo kovinio modelio, kaip ir visi kiti koviniai ginklo variantai, tik modelio IŽ-71 yra storesnė rankena, nes padidinta apkabos talpa iki 10 šovinių.
   Kad ir kokie leidžiami nauji ginklo variantai, dauguma ekspertų pripažįsta, kad ginklas moraliai ir konstruktyviai pasenęs, nes naetitinka asmeniniam ginklui keliamų reikalavimų . Labai nedidelė šovinių atsarga, nepatogus ir neoperatyvus apkabos pakeitimas, neužsirakinanti spyna, todėl didelė dalis šovinio energijos lieka nepanaudota, labai nepatogus saugiklis, pritaikytas tik dešiniarankiams, nekokybiškas ginklo padengimas, todėl rūdyja ir reikalauja daug priežiūros.   
   Nežiūrint į visus trūkumus, šiuo metu jis dar yra plačiai naudojamas tiek pas mus, Lietuvoje, tiek užsienyje.
 
Kalibras    9mm
Ginklo ilgis    161mm
Ginklo aukštis    126mm
Ginklo plotis    30,5mm
Ginklo svoris su šoviniais    810gr
Ginklo svoris be šovinių    730gr
Vamzdžio ilgis    93mm
Graižtvų skaičius    4
Graižtvas    dešinys
Apkabos talpa    8
Rankenos pasvirimo kampas    102°
Šovinys     9+18mm.
Pradinis kulkos greitis    315m/s
Greitašaudiškumas    30šūv/min
Efektyvaus šūvio nuotuolis    50m
Paieška
 ...
ARVYDO DAUDERIO PUSLAPIS sniper@is.lt

Svetainę prižiūri V.                                                                         Kauno karo istorijos klubas    Jonavos šaulių kuopa    Digeriai
© 2002-2004 ATAS