atas
„BET KOKS GINKLAS TURI SAVO CHARAKTERĮ IR ASMENYBĘ IR MUMS BELIEKA
TIK PADĖTI TAI ASMENYBEI ATSISKLEISTI“ D-ras Masaoki Chatsumi
···  Į pradžią  ···  Naujienos  ···  Autoriaus žodis  ···  Kolekcija  ···  SPEC. paskirties. pajėgos 

WALTEHER PP ir PPK

Pirmos rašytinės žinios apie ginklų meistrą Valterį iš Augsburgo siekia 1373m. Kitas garsus ginklų meistrasValteris jau XVI amžiaus pabaigoje gamino medžioklinius šautuvus, kurie garsėjo ne tik prabangia vamzdžių apdaila , bet ir skėlimo mechanizmų patikimumu ir šaudymo tikslumu. Todėl jo pagaminti ginklai yra vertinami taip pat brangiai, kaip Amati ir Stradivari smuikai.

Dabartinė ginklų gamybos firma “WALTHER” yra įkurta 1886m Karlo Valterio Tiurindijoje Cela Sant-Blasijos miestelyje, kuris 1919m prijungiamas prie Melis miesto . Nuo to laiko ant ginklų buvo rašoma pagaminimo vieta “CELA-MELIS, TIURINDIJA”.

Pradžioje firma turėjo vienas kojomis sukamas stakles, ir joje, be paties šeimininko, dirbo vienas mokinys. Gamino jie pagrinde medžioklinius ir sportinius ginklus, kurie garsėjo ne tik gera apdaila , bet ir gamybos preciziškumu. Firmos šlovė augo labai pamažu. Tik 1903m Valteris išgali pastatyti nedidelį fabriką, o jau 1908m pasirodo pirmas pusiau automatinis 6,35mm kalibro pistoletas, kuris gavo pavadinimą “WALTHER” modelis 1.

Kiek vėliau pasirodė dar keturios šio pistoleto modifikacijos. Konstrukcija praktiškai buvo tokia pati, tik buvo didinami ginklų gabaritai ir kalibras. Jau 1910m išleisto “WALTHER modelis 3” kalibras buvo 7,65mm.

Pirmo Pasaulinio karo metais “WALTER” firma gamino ginklus kariuomenei ir ne tik savo sukurtus modelius . Tuo metu firmoje jau dirbo 500 žmonių. Kariuomenės apginklavimui priimamas naujai sukurtas “WALTHER modelis 6”.

1915m mirus Karlui Valteriui firma atitenka trims jo sūnums, kurie, pasibaigus karui, modernizuoja gamybą ir pradeda gaminti tik labai aukštos klasės ginklus. 1919m Versalio sutartis labai stipriai apriboja ginklų gamybą Vokietijoje. Leidžiama gaminti tik civiliams ir policijai skirtus ir tai tik mažo galingumo, kalibro ne didesnio , kaip 8mm, o vamzdžio ilgis neturi viršyti 100mm. Iki 1929m firma gamino tiktai kišeninius pistoletus. 1929m yra sukuriamas ir pradedamas gaminti pistoletas “WALTHER PP”, o 1931m “WALTHER PPK”. Iš principo tai buvo senų pistoletų modelių modifikacijos. 1938m sukuriamas ir pradedamas gaminti tapęs pačiu masiškiausiai tuo metu gaminamu modeliu, pistoletas “P 38”.

Iki 1945m jų buvo pagaminta daugiau nei milijonas vienetų. Po Antrojo Pasaulinio karo, Vokietijai uždraudžiama gaminti karinius ginklus.WALTHER gamykla patenka į rusų kariuomenės kontroliuojamą zoną, todėl firma iš naujo įkuriama Gaidengemo mieste, bet vietoje ginklų ji gamino skaičiavimo mašinas. 1951m panaikinamas draudimas ir firma pradeda gaminti pistoletą P1 kariuomenės apginklavimui.

Vėliau savo kariuomenių apginklavimui šį pistoletą priima Austrija, Danija, Norvegija, Portugalija ir Čilė. Šiuo metu firma kuria ir gamina labai aukštos klasės sportinius ir kovinius ginklus, kurie yra labai aukštai vertinami Pasaulyje.

Šiuo metu Lietuvoje plačiausiai yra paplitę “WALTHER” PP ir PPK pistoletų modeliai. “WALTHER” PP yra sukurtas 1929m ir turi kalibrą 7,65mm (32APS). Jis buvo skirtas Vokietijos policijai.

Pistoletas konstruktyviai yra labai nesudėtingas. Automatika veikia laisvos spynos grįžimo pagrindu. Kairėje pistoleto pusėje yra išdėstyti saugiklis ir apkabos fiksatorius. Viena iš įdomesnių ginklo konstrukcijos savybių yra vėliavėlė, signalizuojanti apie tai, kad šovinys yra šovinio lizde. Nuleidimo mechanizmas irgi yra labai paprastas , jį sukūrė čekų ginklų konstruktorius Aloyzas Tomiščekas. Pagrindinis ginklo privalumas yra tas, kad dėl mažų gabaritų jį patogu nešioti paslėptą po drabužiais. Pistoletas buvo gaminamas įvairių kalibrų: 5,6mm (22LR), 6,35mm (25ACP), 7,62mm (32ACP), 9mm (38APS). Pokario metais buvo sukurtas modelis su kalibru 9X18 ULTRA. Šį modifikacija buvo labiausiai vykusi , ir ji tapo baziniu modeliu, kuriant pistoletą “WALTHER PPK”, kuris ir buvo pradėtas gaminti 1931m. Abu modeliai yra gaminami iki šių dienų ir yra naudojami policijoje , kaip antras ginklas ir savigynai . Tiek metų būdamas rikiuotėje, ginklas moraliai ir konstruktyviai paseno. Šiais laikais , kai ugnies kontaktas yra labai intensyvus, naudoti pistoletą, turintį mažą stabdymo efektą ir mažą šovinių atsargą, yra netikslinga ir neefektyvu. Šių modelių paklausą daugiau sąlygoja tradicijos, negu panaudojimo galimybės.
PPPPK
Kalibras7,62mm (ACP),9mm (ACP)
Ginklo ilgis173mm155mm
Taikymosi linijos ilgis125mm110mm
Ginklo svoris744gr641gr
Ginklo svoris be šovinių680gr585gr
Vamzdžio ilgis99mm86mm
Graižtvų skaičius66
Graižtvasdešinysdešinys
Apkabos talpa8šov.7šov.
Pradinis kulkos greitis 7,62(32ACP)290m/sek280m/sek
Realus šūvio nuotolis40m40m

Paieška
 ...
ARVYDO DAUDERIO PUSLAPIS sniper@is.lt

Svetainę prižiūri V.                                                                         Kauno karo istorijos klubas    Jonavos šaulių kuopa    Digeriai
© 2002-2004 ATAS