atas
„BET KOKS GINKLAS TURI SAVO CHARAKTERĮ IR ASMENYBĘ IR MUMS BELIEKA
TIK PADĖTI TAI ASMENYBEI ATSISKLEISTI“ D-ras Masaoki Chatsumi
···  Į pradžią  ···  Naujienos  ···  Autoriaus žodis  ···  Kolekcija  ···  SPEC. paskirties. pajėgos 

Universalus AUG "Steyr" karabinas

Šio universalaus ir modernaus ginklo prototipas buvo sukurtas 1977 metais austrų Steyr- Daimler- Puch AG firmoje, pagal Austrijos karo vadovybės užsakymą. Pradžioje ginklas vadintas "Sturmgewehr 77". Ginklo automatika veikia dujų iš vamzdžio nuvedimo principu. Šaudoma standartiniais 5,56x45 šoviniais. "Steyer"- universalus karabinas, pasižymintis nestandartine savo išvaizda. Visuose "normaliuose" šautuvuose ar karabinuose šovinių dėtuvės yra priekyje nuleidžiamojo kablelio. Šitame ginkle šovinių dėtuvė įstatoma į ginklo buožę, o nuleidžiamasis kablelis įmontuotas toli priekyje prie pistoletines rankenos.

Šiuo metu tokios sistemos ginklai vadinami "bull-pup" sistemos ginklais. Kuo gi ši sistema pranašesnė už buvusias ankščiau? O tuo, kad toks ginklas turi šautuvo ar karabino vamzdžio ilgį, tačiau jis žymiai trumpesnis ir tuo pačiu manevringesnis kautynių lauke. Šio ginklo svorio centras pasistūmėjęs buožės link ir tai dar labiau pagerina šaudymo savybes. Iš viso šito galima daryti išvadas, kad karys, ginkluotas AUG "Steyr" karabinu turės žymų pranašumą prieš kitą karį, ginkluotą standartiniu AAŠ.

Ginklo serijinė produkcija prasidėjo 1978m. ir iš karto plačiai juo susidomėta. Tiek karabinus, tiek pistoletus-kulkosvaidžius savo ginkluotėje turi 20 pasaulio šalių: Saudo Arabija, Bolivija, Džibutis, Ekvadoras, Airija, Jordanija, Kamerūnas, Malaizija, N.Zelandija, Omanas, Pakistanas, JAV, Zimbavė ir kt. Pagal licenziją šis ginklas gaminamas Australijoje (čia jis pakeitė visus anglų konstrukcijų ginklus) ir Malaizijoje. Ginklas pasižymi dideliu universalumu. Priklausomai nuo to, kuris vamzdis bus naudojamas, galima turėti įvairios paskirties ginklą: subkarabinas su 350mm. vamzdžiu, karabinas su 407 mm. vamzdžiu, šautuvas su 508 mm. vamzdžiu, šautuvas su povamzdiniu granatsvaidžiu M203, lengvasis kulkosvaidis su 621mm. vamzdžiu su kojytėmis, su optiniu 1.5+ taikikliu, su specialiu taikikliu, su paprastu ( atviru) taikikliu.


 
PAGRINDINES CHARAKTERISTIKOS

Kalibras   -    9x19mm
Apkabų talpa    -    20; 32vnt
Ginklo svoris    -   3,3kg
Ginklo ilgis    -    665mm
Graižtvų skaičius   -    6
Vamzdžio ilgis    -    250mm
Taikiklis kombinuotas    -    atviras pastovus optinis + 1,5
Greitašaudiškumas   -    650 - 750š/min
Pradinis kulkos greitis    -   400m/s
Šaudymo režimai   -    pavieniais, automatinis
 
Paieška
 ...
ARVYDO DAUDERIO PUSLAPIS sniper@is.lt

Svetainę prižiūri V.                                                                         Kauno karo istorijos klubas    Jonavos šaulių kuopa    Digeriai
© 2002-2004 ATAS