atas
„BET KOKS GINKLAS TURI SAVO CHARAKTERĮ IR ASMENYBĘ IR MUMS BELIEKA
TIK PADĖTI TAI ASMENYBEI ATSISKLEISTI“ D-ras Masaoki Chatsumi
···  Į pradžią  ···  Naujienos  ···  Autoriaus žodis  ···  Kolekcija  ···  SPEC. paskirties. pajėgos 

FN P90

Tai naujas, mažai kam žinomas ginklas. Specialistų nuomone, tai naujos kartos ginklas, kurio gamybai naudojamos naujausios technologijos. Ginklo dizainas neįprastas, neklasikinis. Šis "ateities modelis" yra įvardijamas, kaip atskira nauja ginklų klasė - mini-pistoletas-kulkosvaidis. Daugeliui iškyla klausimas, kodėl pasirinkta būtent tokia ginklo forma ir dalių išdėstymas. Ogi tam, kad išvengti tokių nemalonių dalykų, kaip ginklo užsikabi nias, išlipant iš šarvuočio ir panašiai, be to, dėl savo nedidelių gabaritų, jį patogu nešioti ir naudoti, todėl FN P90 tinka visoms kariuomenės rūšims.

Giklui naudojamas šovinys nepriklauso vieningiems NATO standartams, tačiau savo savybėmis jiems nenusi leidžia. Kuriant šį modelį, konstruktoriai pasirinko naują kelią , sukurdami naują ginklą ir naują šovinį, o ne derindami prie jau esamų. Ginklo konstrukcija yra tokia, kad jis tinka dešiniarankiams ir kairiarankiams. Saugiklis kartu atlieka ir šaudymo režimo perjungėjo funkciją, o ypatumas yra tas, kad, nuspaudus gaiduką, ginklas iššauna 3 šovinius, o nupaudus gaiduką giliau, šaudo nenutrūkstama serija. Pradinės kulkos greitis yra labai didelis, todėl 150m atstume pramuša 48 sluoksnių šarvuotą liemenę, plieninius ir kevlarinius šalmus. Gikle labai plačiai naudojamos polimerinės medžiagos, todėl toks nedidelis ginklo svoris, o ginklas išardomas, nuspaudus vieną mygtuką. Ginklo apkaba yra permatoma, todėl patogu kontruoliuoti šovinių atsargą. Šoviniai yra sudėti dviem eilėm, apkabos gale yra diskas, kuris pasuka šovinį reikiama kryptimi. Taikiklis yra kalimatorinio taikiklio atmaina, todėl labai patogu taikytis. Pridėjus ginklą prie peties, taikiklis atsiduria akių lygyje, ir yra pastovus, pritaikytas šaudyti iki 150m. Prireikus, ginklas komplektuojamas duslintuvu, lazeriniu bei naktinio matymo taikikliu.


 
PAGRINDINES CHARAKTERISTIKOS

Kalibras    -   5,7x28mm
Apkabos talpa    -    50šov
Svoris    -    2,8kg
Svoris su šoviniais    -   3,2kg
Ginklo ilgis    -    500mm
Greitašaudiškumas    -    900š/min
Pradinis kulkos greitis    -   850m/s
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Paieška
 ...
ARVYDO DAUDERIO PUSLAPIS sniper@is.lt

Svetainę prižiūri V.                                                                         Kauno karo istorijos klubas    Jonavos šaulių kuopa    Digeriai
© 2002-2004 ATAS