atas
„BET KOKS GINKLAS TURI SAVO CHARAKTERĮ IR ASMENYBĘ IR MUMS BELIEKA
TIK PADĖTI TAI ASMENYBEI ATSISKLEISTI“ D-ras Masaoki Chatsumi
···  Į pradžią  ···  Naujienos  ···  Autoriaus žodis  ···  Kolekcija  ···  SPEC. paskirties. pajėgos 

Pistoletas kulkosvaidis IDW
(Individual Defenze Weapon)

IDW.jpg (35957 bytes)

IDW (individualus gynybinis ginklas)- tai naujos kartos, anglijos ginklų kompanijos "Buchman" sukurtas pistoletas kulkosvaidis. Apie jo paskirtį byloja pavadinimas, o didžiausią susidomėjimą naujų modeliu parodė spec. tarnybos. Ginkle yra įdiegta ir netradicinių elementų, tokų, kaip elektrinis ugnies korektorius. Ginklo konstrukcijoje plačiai naudojami polimerai, todėl yra toks nedidelis jo svoris. Viso 2,9kg. Standartinis 9 PARA kalibro modelis turi 83mm. ilgio vamzdį, kuris labai lengvai gali būti pakeistas į 152, 254 arba 356mm. ilgio vamzdį. Į ilgiausio vamzdžio komplektą įeina ir atraminės kojelės. Galimas ginklo variantas- su iš vielos pagaminta buože, kurioje yra įtaisyta vieta atsarginei apkabai. Toks ginklo variantas vadinamas LSW (lengvas palaikymo ginklas).

Ginklo šaudymo tempas yra labai didelis- apie 1400šūv/min.. Tam ,kad jį sumažinti, ginkle yra panaudotas lengviems koviniams ginklams nebūdingas elementas. Tai sinchronizatorius, kitaip tariant, elektro-mechaninis šaudymo tempo reguliatorius. Šis elementas nėra naujas ginklų pramonėje. Anksčiau jis buvo naudojamas aviaciniuose kulkosvaidžiuo se ir patrankėlėse. Reguliatorius susideda iš elektos variklio ir akumuliatoriuko ir yra patalpinti pistoletinėje rankenoje. Reguliatorius užduoda optimalų 450šūv/min. šaudymo tempą. Esant reikalui, yra reguliatoriaus išjungimo galimybė. Ugnies korektorius yra dviejų padėčių , šaudymui pavieniais šūviais ir serijomis. Ginklui yra gaminamos 20, 28 ir 32 šovinių talpos apkabos.

Į taip vadinamą džentelmeno rinkinį įeina: keičiami skirtingų ilgių vamzdžiai, kompensatorius, duslintuvas, optinis, kalimatorinis ir lazerinis taikikliai.


 
PAGRINDINES CHARAKTERISTIKOS

Kalibras   -   9PARA; 41 AE; 10mm.
Apkabų talpa   -   20, 28, 38šov.
Vamzdžių ilgiai   -   82,5, 152, 254mm.
Ginklo ilgis   -   276mm.
Ginklo svoris   -   2,92kg.
Graižtvų skaičius   -   6
Graižtvų žingsnis   -   406mm.
Šaudymo intensivumas   -   450 ir 1400šūv/min.
Pradinis kulkos greitis   -   352m/s
Efektyvus šūvio nuotolis   -   150m.
 
 
 
Paieška
 ...
ARVYDO DAUDERIO PUSLAPIS sniper@is.lt

Svetainę prižiūri V.                                                                         Kauno karo istorijos klubas    Jonavos šaulių kuopa    Digeriai
© 2002-2004 ATAS