atas
„BET KOKS GINKLAS TURI SAVO CHARAKTERĮ IR ASMENYBĘ IR MUMS BELIEKA
TIK PADĖTI TAI ASMENYBEI ATSISKLEISTI“ D-ras Masaoki Chatsumi
···  Į pradžią  ···  Naujienos  ···  Autoriaus žodis  ···  Kolekcija  ···  SPEC. paskirties. pajėgos 

STG-44    "Sturmgewehr"

Pirmieji bandomieji šio ginklo ekzemplioriai pasirodė dar 1940m. , bet dėl daugelio konstrukcijos klaidų ir trūkumų į serijinę gamyba taip ir nebuvo paleistas. To meto ginklų ekspertai pranašavo šiam ginklui gerą ateitį, ir kaip rodo istorija nesuklydo. Keletą metų vyko darbai ir 1943m. pirmosios ginklų partijos pasiekė SS dalinius. Per labai trumpą laiką buvo įvertinti ginklo privalumai prieš automatą MP 40 ir karabinus M-98, G-41 ir G-43. Ginklas labiausiai tiko šaudyti vidutiniais atstumais iki 400m. ir buvo patogus naudoti tiek ginantis tiek puolant. 1944m po paskutinių patobulinimų ginklas paleistas į serijinę gamybą ir gavo "Sturmgewehr" pavadinimą. Pavėluotas kariuomenės apginklavimas šio ginklo modeliu įtakos karo eigai neturėjo, nors ekspertai pripažino ginklo pranašumą prieš SSSR šaulių ginklus. Iki karo pabaigos jų buvo pagaminta 415000vnt.

Ginklas konstruktyviai yra nesudėtingas, didžioji jo dalis buvo gaminama štampavimo būdu Veikimo principas yra labai paprastas, išmetamų dujų nuvedimo pagalba, spyna užsirakinanti, yra ugnies režimo korektorius leidžiantis šaudyti pavieniais šūviais ir serijomis. Ginklas turi atskirą saugiklį abiejose jo pusėse ir yra pritaikytas tiek dešinei tiek kairei rankai. Originali ginklo konstrukcija yra ant tiek patogi, kad konstrukcijos modelis naudojamas po šiai dienai, kas yra labai ženklu SSSR sukurtuose AK serijos ginkluose. Ginklui naudojamas šovinys 7,92x33mm. sukurtas dar 1938m. kaip tarpinis variantas tarp pistoletinio 9x19mm. ir šautuvinio 7,92x57mm. Šovinys labai tiko automatiniams ginklams, nes jo sukeliama atatranka buvo žymiai mažesnė negu šautuvinio šovinio, kas ženkliai pagerino šaudymo rezultatus.


 
 
 
Paieška
 ...
ARVYDO DAUDERIO PUSLAPIS sniper@is.lt

Svetainę prižiūri V.                                                                         Kauno karo istorijos klubas    Jonavos šaulių kuopa    Digeriai
© 2002-2004 ATAS