atas
„BET KOKS GINKLAS TURI SAVO CHARAKTERĮ IR ASMENYBĘ IR MUMS BELIEKA
TIK PADĖTI TAI ASMENYBEI ATSISKLEISTI“ D-ras Masaoki Chatsumi
···  Į pradžią  ···  Naujienos  ···  Autoriaus žodis  ···  Kolekcija  ···  SPEC. paskirties. pajėgos 

RANKINĖS GRANATOS

Kas ir kada pimą kartą panaudojo rakinę granatą , matyt ir liks paslaptimi, greičiausiai tai siekia parako atradimo laikus. Forma ir dydis ne kartą keitėsi kol pasiekė mūsų laikus. Keitėsi ir gamybai naudojamos medžiagos, kol buvo apsistota ties metalu ir vidutinio galingumo sprogstamos medžiagos. Šiuo metu ir į šios ginklų rūšies gamybai yra pradėti naudoti polimerai, tai matosi iš paskutinių Rusijoje gaminamų granatų modelių RGO ir RGN. Rezultate turime kompaktinį galingą ginklą, kuris su kiekvienais metais tobulėja, o jo panaudojimo galimybės platėja.

Apie granatų panaudojimą , galima būtu kalbėti labai daug. Rinkdamas medžiagą šiam puslapiui aptikau labai tiksliai apsakyta apie granatų panaudojimą 1946m. Vyriausios Artilerijos valdybos išleistoje knygoje "Rankinės granatos" ( skaityti reikia originalo kalba, nes išvertus į lietuvių kalbą tiesiog neskamba ) , "Ручные гранаты предназ- чаются для поражения противрика непосредственно перед ударом в штыки, при борбе в окопах, убежищах, ходах сообщения, населенных пунктах,лесах и горах. Специалные ударные противотанковые гранаты применяются для борбы с танками бронемашынами и другими подвижными или бронирыванными целями противника."

Prie viso šito reikia dar pridėti : minavimą, gaudyklių ir užtvarų statymą. Pastaraisiais metais atsirado dar naujų tipų granatų, tai dūminės, cheminės, šviečiančios, padegamosios (terminės) ir garsinės. Kurių panaudojimas reikiamu metu yra žymiai efektingesnis , negu skeveldrinių granatų. Yra gaminamos ir prieštankinės kumuliatyvinės, smūginio veikimo granatos, bet pradėjus gaminti vienkartinius rankinius granatsvaidžius jų gamyba ir panaudojimas pasidarė nebeaktualūs. Atkūrus Lietuvoje nepriklausomybę 1991 m. buvo pradėtos gaminti savo konstrukcijos granatos.

Paieška
 ...
ARVYDO DAUDERIO PUSLAPIS sniper@is.lt

Svetainę prižiūri V.                                                                         Kauno karo istorijos klubas    Jonavos šaulių kuopa    Digeriai
© 2002-2004 ATAS